Jump to content
Sign in to follow this  
Mircea.

[SERVER] Propuneri / Sugestii

Recommended Posts

La 18.04.2020 la 19:19, Mircea. a spus:

• Nick: sebi
  • Level: 16
  • Propunere: Propun o recalculare a profitului la business House Upgrade (#14) , probabil motivele nu o sa para prea atragatoare, dar cifrele vorbesc. Din moment ce este unul din cele mai scumpe bizuri de pe server, sunt de parere ca ar trebui sa si scoata niste bani, dar in aceasta seara am obervat ca nu e deloc asa. Din moment ce un hupgrade are un pret destul de ridcat ( 20kk level 20->21) te astepti ca bizul sa scoata ceva banuti, dar rata profitului este de 0.01 (20kk upgrade= 19.5 k profit) La celelate actiuni desi sunt mai ieftine, ies mai mult bani, dar rata este tot mica.
  • https://postimg.cc/gallery/9TK9gJh
  • Cu ce crezi că ar ajuta propunerea ta?: Ar face din aceasta pierdere un busniess :) 

• Nick: Mysterio
  • Level: 15
  • Propunere: 1. Sa se schimbe interiorul HQ News Reporter, e aceelasi ca magazinul Victim si ma deprima.
  • 2. De ce nu se pot face anumite skinuri care sa fie individuale pentru o factiune, spre exemplu sa nu poti lua un skin de cop daca nu esti in PD. Asta ar atrage lumea sa intre intr-o factiune decat cum e acum, fiecare isi ia ce vrea. Plus nu mai e o ordine.
  • 3. Sa se adauge in factiuni actiuni care se poate face doar cu cresterea in rank/skill. Nu stiu de ce celelalte, dar in factiunea News Reporter pe care o si conduc ce faci la rank 2 faci si la rank 5 ceea ce nu mi se pare corect fata de cei care muncesc sa ajunga acolo. Cat despre skill, e la fel si aici vorbesc de News Reporter. Nu exista cooldown intre anunturi mai mare sau mai mic odata ce urci in rank. Degeaba ai skill 2 sau skill 5, le poti spama oricand cu aceeasi frecventa doresti ceea ce nu e clar atractiv.
  • 4. Daca ne tot jucam in 30 de playeri hai 40, dintre care 20 activi. De ce nu se face un poll pe forum sa incercam sa dam wipe si sa reluam serverul. Nu stiu de voi dar mie nu mi-ar convenii sa intru pe un server unde deja ceilalti playeri au nivel, au case, avere ca sa o spun intr-un cuvant. In special daca joc singuri. Recunosc ca imi este greu sa joc pe un server unde sunt 20 de playeri activi, si asta rarut. E imposibil sa faci un roleplay asa. Consider ca un poll ar fi bine venit sa vedem parerea serverului.
  • 5. Multe case si bizzuri sunt ale unor playeri care sunt inactivi de saptamani bune, ar trebui verificate si scoase. Puse inapoi la licitatie pentru ca le tin ocupate in speranta ca vor revenii dar e putin probabil zic eu.
  • 6. Sa fie adaugate mai multe misiuni zilnice, eventual cu adaugarea a unei sume de bani in plus pentru fiecare. Jucatorii noi intra pe server, nu cunosc pe nimeni si joaca singuri, fac daily questul si dupa se plimba cu masina pana se plictisesc in nestire. Nici pentru mine nu suna foarte interesant si nu as vrea sa mai revin pe server dupa experienta asta.
  • Cu ce crezi că ar ajuta propunerea ta?: Cele de la NR sa ma simt eu mai bine. Celelalte cred ca ar ajuta pentru imbogatirea experientelor pe server

Plus, sa fim seriosi acum. Multe averi s-au facut pe bugul de la carjacker, pana si eu l-am folosit. Nu ar fi o chestie asa mare wipeul, mai putin pentru Zenis, care are peste 400 de ore la activ. Asta e un caz special.

7. As dorii sa nu se mai ia wanted cand omoram pe cineva la event, e de prost gust. Imi aduc aminte ca mi-a zis cineva ca: Daca imi asum eventul imi asum si wantedul. E o porcarie, doar sa le dam de lucru la PD nu e chiar ok.