Jump to content
Mircea.

[SERVER] Propuneri / Sugestii

Recommended Posts

La 18.04.2020 la 19:19, Mircea. a spus:

• Nick: sebi
  • Level: 16
  • Propunere: Propun o recalculare a profitului la business House Upgrade (#14) , probabil motivele nu o sa para prea atragatoare, dar cifrele vorbesc. Din moment ce este unul din cele mai scumpe bizuri de pe server, sunt de parere ca ar trebui sa si scoata niste bani, dar in aceasta seara am obervat ca nu e deloc asa. Din moment ce un hupgrade are un pret destul de ridcat ( 20kk level 20->21) te astepti ca bizul sa scoata ceva banuti, dar rata profitului este de 0.01 (20kk upgrade= 19.5 k profit) La celelate actiuni desi sunt mai ieftine, ies mai mult bani, dar rata este tot mica.
  • https://postimg.cc/gallery/9TK9gJh
  • Cu ce crezi că ar ajuta propunerea ta?: Ar face din aceasta pierdere un busniess :) 

• Nick: Mysterio
  • Level: 15
  • Propunere: 1. Sa se schimbe interiorul HQ News Reporter, e aceelasi ca magazinul Victim si ma deprima.
  • 2. De ce nu se pot face anumite skinuri care sa fie individuale pentru o factiune, spre exemplu sa nu poti lua un skin de cop daca nu esti in PD. Asta ar atrage lumea sa intre intr-o factiune decat cum e acum, fiecare isi ia ce vrea. Plus nu mai e o ordine.
  • 3. Sa se adauge in factiuni actiuni care se poate face doar cu cresterea in rank/skill. Nu stiu de ce celelalte, dar in factiunea News Reporter pe care o si conduc ce faci la rank 2 faci si la rank 5 ceea ce nu mi se pare corect fata de cei care muncesc sa ajunga acolo. Cat despre skill, e la fel si aici vorbesc de News Reporter. Nu exista cooldown intre anunturi mai mare sau mai mic odata ce urci in rank. Degeaba ai skill 2 sau skill 5, le poti spama oricand cu aceeasi frecventa doresti ceea ce nu e clar atractiv.
  • 4. Daca ne tot jucam in 30 de playeri hai 40, dintre care 20 activi. De ce nu se face un poll pe forum sa incercam sa dam wipe si sa reluam serverul. Nu stiu de voi dar mie nu mi-ar convenii sa intru pe un server unde deja ceilalti playeri au nivel, au case, avere ca sa o spun intr-un cuvant. In special daca joc singuri. Recunosc ca imi este greu sa joc pe un server unde sunt 20 de playeri activi, si asta rarut. E imposibil sa faci un roleplay asa. Consider ca un poll ar fi bine venit sa vedem parerea serverului.
  • 5. Multe case si bizzuri sunt ale unor playeri care sunt inactivi de saptamani bune, ar trebui verificate si scoase. Puse inapoi la licitatie pentru ca le tin ocupate in speranta ca vor revenii dar e putin probabil zic eu.
  • 6. Sa fie adaugate mai multe misiuni zilnice, eventual cu adaugarea a unei sume de bani in plus pentru fiecare. Jucatorii noi intra pe server, nu cunosc pe nimeni si joaca singuri, fac daily questul si dupa se plimba cu masina pana se plictisesc in nestire. Nici pentru mine nu suna foarte interesant si nu as vrea sa mai revin pe server dupa experienta asta.
  • Cu ce crezi că ar ajuta propunerea ta?: Cele de la NR sa ma simt eu mai bine. Celelalte cred ca ar ajuta pentru imbogatirea experientelor pe server

Plus, sa fim seriosi acum. Multe averi s-au facut pe bugul de la carjacker, pana si eu l-am folosit. Nu ar fi o chestie asa mare wipeul, mai putin pentru Zenis, care are peste 400 de ore la activ. Asta e un caz special.

7. As dorii sa nu se mai ia wanted cand omoram pe cineva la event, e de prost gust. Imi aduc aminte ca mi-a zis cineva ca: Daca imi asum eventul imi asum si wantedul. E o porcarie, doar sa le dam de lucru la PD nu e chiar ok.

• Nick:recf
  • Level:4
  • Propunere: Propun ca in general sistemul de la jobul drug dealer sa fie in schimbat, cum ar fi sa faci ce iti cere pentru skill up este o treaba destul de grea si obositoare, sa astepti mult timp doar pentru a vinde un gram de drog sau sa vinzi cate droguri vrei tu pentru maxim 1000$, sincer asa mai bine dau prin trade pentru suma de bani pe care o cer. In general propunerea mea este sa schimbati cu cat poti vinde drogurile prin comanda /selldrugs nu doar maxim 1000$ cumparand de la locatie 10 grame cu 10000$, sa schimbati metoda de a face skill la job, in loc de a vinde de x ori puteti pune sa vindeti x nr de droguri pana la skill up.
  • Cu ce crezi că ar ajuta propunerea ta?: Cred ca propunerea este una detaliata si folositoare deoarece sistemul de acum mi se pare unul ciudat.

• Nick:Ezy
  • Level:12
  • Propunere:Propun sa fie schimbat leaderul factiuni PD
  • Cu ce crezi că ar ajuta propunerea ta?:Daca se va schimba leaderul factiuni PD Nu vor Mai fi playeri refuzati la aplicare fara sa fie dat testul (Pt ca Shift ma refuzat fara sa dau testul si in plus si fara motiv) (aici e si linkul screenshotul:https://photos.app.goo.gl/nmKU9FBSuLzExWG18 !!!

Nick: Hea.Ton

Level: 17

Propunere: Propun sa se adauge vehicule de tip NRG la factiunea Taxi.

Sa se adauge o comanda prin care liderii de factiune sa poata spawna oroce vehicul al factiunii oriune pe mapa.

Sa se adauge raportul automat, de asemenea oferirea rankup-ului automat cand indeplinesc toate cursele necesare si o comanda prin care liderul sa poata vedea activitatea fiecarui membru din factiune.

Cu ce crezi ca ar ajuta propunerea ta?: Propunerea ar ajuta liderii de factiune sa se ocupe mai usor de membrii si de asemenea sa ajute membrii factiunilor sa nu se mai chinuie cu ss-urile.

• Like 1

• Nick: Gogu 
  • Level: 12
  • Propunere: Propunerile mele sunt strict pentru imbunatatirea departamentelor. 
  • 1. Comanda /call 112 nu isi are sensul pe server, in conditiile in care reduce enorm activitatea departamentelor, deoarece multi playeri nu folosesc comanda. Wanted-ul sa se primeasca automat, iar daca se primeste wanted la event deagle, last man standing, sa se amenajeze o zona speciala in acest sens.
  • 2. Comanda /vip surrender este o banalitate in conditiile in care departamentele sunt populate. Spre exemplu, am avut astazi un caz in care un playeri a primit wanted 6 pentru "runner". Il alergi ce il alergi, iti pierzi timpul si nervii, si ajunge in departament si isi da /vip surrender. Cum vine ca mie imi da cu minus !? .  Daca nu, sa se bage cooldown la wanted, sa scada o stea la o ora, ca intr-o ora sigur se trezeste vreun politist daca sunt toti afk. 
  • 3. Sa se imbunatateasca wanted list-ul. Wanted 4 la atacare politist este mediocru. Dupa ce am fost atacat de un player, as vrea sa ii dau wanted 4 si sa-l omor fara sa mai aiba drept de predare, pentru ca asa e logic. E culmea sa ma omoare si sa-l mai somez inca o data sa-l intreb daca se preda.. culmea.
  • 4. Mandatul sa fie ridicat de catre jucatorul respectiv din cadrul hq-urilor de departamente. Sa fie plasata o comanda de unde putem lua mandat.
  • 5. Sa se adauge nrg-500 la FBI/NG. Stau sa alerg infractorul cu tank-ul de la fbi? O da, tank vs infernus, si asta imi da cu minus.
  • 6. La wanted 1 sa se adauge "jignire politist" ca na, e o ofensa in cadrul departamentelor si multi isi baga  pl* in ele..
  • 7. Sa se adauge puncte de evadare si sa se implementeze o comanda prin care detinutul poate sa evadeze din inchisoare cu wanted 6.
  • 8. Daca nu se ia masuri, recomand desfiintarea FBI/NG pentru ca nu au nici o atributie pe server-ul asta, in conditiile in care FBI si NG au comenzi destituite comparativ cu PD care poate sa dea amenzi si sa someze. Care e rostul lor? Sa fie de umplutura si sa fie culoarea albastra diferita pe tablist. Cam despre asta e vorba. 
  • Cu ce crezi că ar ajuta propunerea ta?:  Cu ce ajuta parerea mea? Pai ca jucator in F.B.I, am 10 cazuri de wanted pe zi si dorm in papuci pentru ca n-am ce face. 
Edited by Gogu
  • Like 4

14 hours ago, Gogu said:
  • 1. Comanda /call 112 nu isi are sensul pe server, in conditiile in care reduce enorm activitatea departamentelor, deoarece multi playeri nu folosesc comanda. Wanted-ul sa se primeasca automat, iar daca se primeste wanted la event deagle, last man standing, sa se amenajeze o zona speciala in acest sens.
  • 2. Comanda /vip surrender este o banalitate in conditiile in care departamentele sunt populate. Spre exemplu, am avut astazi un caz in care un playeri a primit wanted 6 pentru "runner". Il alergi ce il alergi, iti pierzi timpul si nervii, si ajunge in departament si isi da /vip surrender. Cum vine ca mie imi da cu minus !? .  Daca nu, sa se bage cooldown la wanted, sa scada o stea la o ora, ca intr-o ora sigur se trezeste vreun politist daca sunt toti afk. 
  • 3. Sa se imbunatateasca wanted list-ul. Wanted 4 la atacare politist este mediocru. Dupa ce am fost atacat de un player, as vrea sa ii dau wanted 4 si sa-l omor fara sa mai aiba drept de predare, pentru ca asa e logic. E culmea sa ma omoare si sa-l mai somez inca o data sa-l intreb daca se preda.. culmea.
  • 4. Mandatul sa fie ridicat de catre jucatorul respectiv din cadrul hq-urilor de departamente. Sa fie plasata o comanda de unde putem lua mandat.
  • 5. Sa se adauge nrg-500 la FBI/NG. Stau sa alerg infractorul cu tank-ul de la fbi? O da, tank vs infernus, si asta imi da cu minus.
  • 6. La wanted 1 sa se adauge "jignire politist" ca na, e o ofensa in cadrul departamentelor si multi isi baga  pl* in ele..
  • 7. Sa se adauge puncte de evadare si sa se implementeze o comanda prin care detinutul poate sa evadeze din inchisoare cu wanted 6.
  • 8. Daca nu se ia masuri, recomand desfiintarea FBI/NG pentru ca nu au nici o atributie pe server-ul asta, in conditiile in care FBI si NG au comenzi destituite comparativ cu PD care poate sa dea amenzi si sa someze. Care e rostul lor? Sa fie de umplutura si sa fie culoarea albastra diferita pe tablist. Cam despre asta e vorba. 
  • Cu ce crezi că ar ajuta propunerea ta?:  Cu ce ajuta parerea mea? Pai ca jucator in F.B.I, am 10 cazuri de wanted pe zi si dorm in papuci pentru ca n-am ce face. 

Mi se par foarte bune ideile, mai ales punctul 3, legat de wantedul pentru attack cop 

• Thanks 1

• Nick:Fredd_Krueger
  • Level:14
  • Propunere:Taxele sa fie mai mici,poate doar simbolice.Daca ai mai multe masini,o casa,deja pizerzi o groaza de bani la fiecare ora.Cu doua masini si o casa de exemplu pierd 200k pe ora.Nu compenseaza payday-ul cu cat pierzi.
  • Cu ce crezi că ar ajuta propunerea ta?:Playerii cu level mic se chinuie sa faca job,sa faca questul,isi cumpara o masina,poate si o casa dar le e greu dupa sa mai puna ban pe ban cu taxele prea mari.
  • Like 2

3 minutes ago, Fredd_Krueger said:
  • Nick:Fredd_Krueger
  • Level:14
  • Propunere:Taxele sa fie mai mici,poate doar simbolice.Daca ai mai multe masini,o casa,deja pizerzi o groaza de bani la fiecare ora.Cu doua masini si o casa de exemplu pierd 200k pe ora.Nu compenseaza payday-ul cu cat pierzi.
  • ATM - ul sa fie mutat pe plaja in vechiul loc
  • Cum a zis si cineva mai sus,interiorul de la factiunea News Reporter sa fie schimbat,pentru ca arata ca un magazin de haine.Sa fie cum era odata.
  • Cu ce crezi că ar ajuta propunerea ta?:Playerii cu level mic se chinuie sa faca job,sa faca questul,isi cumpara o masina,poate si o casa dar le e greu dupa sa mai puna ban pe ban cu taxele prea mari.

• Like 1

On 1/25/2021 at 8:58 PM, Gogu said:

Propuneriule 1,2,3,4,5 vor fi luate in considerare la update-urile ce urmeaza.Multumim

• Like 1

On 1/16/2021 at 9:22 PM, recf. said:
  • Nick:recf
  • Level:4
  • Propunere: Propun ca in general sistemul de la jobul drug dealer sa fie in schimbat, cum ar fi sa faci ce iti cere pentru skill up este o treaba destul de grea si obositoare, sa astepti mult timp doar pentru a vinde un gram de drog sau sa vinzi cate droguri vrei tu pentru maxim 1000$, sincer asa mai bine dau prin trade pentru suma de bani pe care o cer. In general propunerea mea este sa schimbati cu cat poti vinde drogurile prin comanda /selldrugs nu doar maxim 1000$ cumparand de la locatie 10 grame cu 10000$, sa schimbati metoda de a face skill la job, in loc de a vinde de x ori puteti pune sa vindeti x nr de droguri pana la skill up.
  • Cu ce crezi că ar ajuta propunerea ta?: Cred ca propunerea este una detaliata si folositoare deoarece sistemul de acum mi se pare unul ciudat.

In update-urile ce urmeaza limita pe comanda /selldrugs o sa fie scoasa.Multumim.

• Nick: Mazy420
  • Level: 3
  • Propunere: Propun sa fie adaugat un nou post de radio, o sa las un link, este un live cu muzica house, tech house, minimal din ibiza. 
  • Cu ce crezi că ar ajuta propunerea ta?: Bunastare.
  • Like 2

• Nick: Sebastian
  • Level: 21
  • Propunere: Adaugarea unui joc de Biliard  PvP
  • Cu ce crezi că ar ajuta propunerea ta?:  Ar ajuta la activitatea pe server, cu cat ai mai multe activitati, jocuri este mult mai captivant si distractiv.
  • Like 2

• Level: 5
  • Propunere: Propun sa se adauge vreo 4-5 rulote pe plaja din LS, Santa Maria Beach, aceasta fiind case care pot fi cumparate.
  • Cu ce crezi că ar ajuta propunerea ta?: Atractie.
  • Like 1

• Level: 5
  • Propunere: Sa fie adaugata factiunea Mayor Of Los Santos cu trei grade, Primar, Secretar, Bodyguard. Aceasta factiune sa poata oferi o suma de banii tuturor noilor playeri, sa poti deschide sa primesti donatii, pe langa bani ar putea fi adaugate si cateva RP random.
  • Cu ce crezi că ar ajuta propunerea ta?: Activitate.
  • Like 1

Nick:Mateo11

level:14

propunere: 

-sa rămână pe server după ce ieși first,second third 

-schimbarea culorii numerelor de înmatriculare intre second și first .

-ghereta cu /heal prin locuri populate 

-intrarea in garaj sa fie cu ENTER și Exit 

-taxele la repair car după ce parcurgi km cu mașina deja devin Waw (la third cu nici 200 km,300k)

-sa fie adăugate și mașini free pe strada prin imprejurimi ca sa se spawneze rapid.

-sa poți da /deposit și de la atm

-sa se bage /trunk la thirdcar

-iar la faza cu trade sa dai doar o singura dacă confirma și atât,sunt playeri mici care se prind foarte greu cum se face cu trade ul

-sa fie adăugate și chestii la licitație live pe joc cu playeri verificați și totul organizat ..sau pe forum 

cu ce crezi ca ar putea ajuta propunerea ta:idei noi pentru server,dacă va place mai pot aduce idei.

• Like 2

• Level: 7
  • Propunere: Propun ca detinatorii de case sa aibe pe suprafata terenului unde este casa, un numar de 2-3 parcele, unde poate planta diferite fructe, seminte le cumpara de la ferma, de la iesirea din Los Santos, iar ce scoate de pe parcela sa fie vandut la un 24-7 sau la ferme.
  • Cu ce crezi că ar ajuta propunerea ta?: Activitate.

• Nick:TheoD
  • Level:28
  • Propunere:In primul rand salut tuturor,as dorii sa propun si eu ceva ,m-am consulatat cu mai multi playeri si au spus ca si ei si-ar dorii acest lucru. Chiar daca detii o casa ,sa poti da /rentroom si la altcineva.
  • Cu ce crezi că ar ajuta propunerea ta?:In urma unor discutii cu prietenii mei de pe server am ajuns la concluzia ca ar fi mult mai ok sa poti da si /rentroom chiar daca ai o casa. De ce?! Pai,1.daca iti place foarte mult o casa si doresti sa o muti,prin lv de exemplu sau si mai departe prin sf trebuie sa conduci foarte mult pana in ls si este foarte enervant , asa si casele din lv o sa aiba o valoare mai mare,parerea mea. si 2.Avand in vedere ca serverul este role play , si in viata reala poti sta cu chirie chiar daca ai o casa a ta. 
  • Like 1

• Level: 8
  • Propunere: Propun ca in fiecare zi sa fie un numar de 5 saci/stele, alegeti voi ce sa fie, nu conteaza, sa fie spawnati zilnic pe server, fara sa fie anuntat sau ceva, playerul care gaseste, primeste niste bani si poate niste rp in functie de cati saci gasesti sau saci anume.
  • Cu ce crezi că ar ajuta propunerea ta?:
  • Like 1

• Propunere: Sincer sa fiu mi-ar place sa vad si niste apartamente, sunt doua blocuri goale langa skate park si unul care-i la iesirea din Los Santos,pe langa rulotele de pe plaja, daca o sa fie bagate, ceva case la tara, iarasi.
  • Cu ce crezi că ar ajuta propunerea ta?: Credca le-ar place tuturor.
  • Like 1

• Propunere: Am o propunere ce tine de factiunea Taxi, deoarece nu prea exista activitate, seara intre orele 17-22 sa fie adaugat sa zicem o comanda /faree, aceasta urmand sa-ti genereze checkpoint-uri, doua la numar, te duci prima data la primul, apoi la al doilea, exact ca si cum ai face o cursa de taxi, un maxim de 3 curse pe ora, in intervalul specificat mai sus.
  • Cu ce crezi că ar ajuta propunerea ta?: Credca le-ar place tuturor.
  • Like 1

Nick: DoRiNNN
Level: 16
Propunere: Propun ca Wanted 5 =
kill cop sa nu aiba drept de predare deoarece mi se pare aiurea sa te omoare si tu sa vii dupa sa-l somezi daca se preda avand in vedere ca gamemod-ul este unul de roleplay.
Cu ce crezi că ar ajuta propunerea ta?:   ar ajuta sa prinda putin sens rolul jocului  de roleplay.

• Nick: Barry
  • Level: 16
  • Propunere: Micsorarea level pentru a putea aplica la factiunea News Reporter
  • Cu ce crezi că ar ajuta propunerea ta?: De cand sunt lider la aceasta factiune (mai mult de 1 luna) nu am avut cine stie ce membri, multi sunt interesati sa se duca in mafii sau in alte factiuni precum hitman sau PD, FBI.. As vrea sa cer un level mai mic pentru a putea aplica la News Reporter din simplu fapt (parearea mea) ca multi playeri, de pe vechiul GPR sau chiar jucatori noi, se duc in mafii si dintr-un motiv sau altu primesc BAN, primind ban logic nu ajunge la level 7, si pierde interesul de a mai face alt cont sa se joace.